Меню сайту

Міні-чат

Головна » 2011 » Січень » 10 » Про процедуру ЗНО.
Про процедуру ЗНО.
10:05

Затверджено наказом

Українського центру оцінювання

якості освіти № 14 від 5.05.2006 р.

„Про затвердження інструкцій щодо

 процедур зовнішнього оцінювання”.

 

 

Вимоги до пунктів тестування для проведення зовнішнього оцінювання

Пункти тестування можуть створюватися у приміщеннях навчальних закладів системи середньої, професійної чи вищої освіти.

Пункти тестування повинні:

1) знаходитися у зручному для доїзду випускників місці,

2) мати сейф, металеву шафу з замком для зберігання пакетів з матеріалами зовнішнього оцінювання;

3) налічувати 15–25 класних кімнат (аудиторій), які відповідають таким вимогам:

- наявність 15 пронумерованих столів і 15 стільців для учасників тестування, стола і двох стільців для інструкторів, одного стільця для громадського спостерігача або інспектора;

- можливість правильного розташування парт (відстань між учнями 1,3-1,5 м);

- відсутність наочних матеріалів з предмету зовнішнього оцінювання;

- наявність місця для верхнього одягу учнів;

- наявність місця для особистих речей учнів;

- справність освітлювальних та обігрівальних приладів.

 

Організацію роботи пункту тестування здійснює відповідальний за пункт тестування відповідно до затвердженого Центром порядку. Він повинен заповнити карту спостереження за процедурами проведення зовнішнього оцінювання. Під час проведення зовнішнього оцінювання до роботи в пункті тестування залучені такі працівники: інструктори (по 2 особи на аудиторію), чергові по поверхах (по 2 особи на поверх), 2 особи чергові біля вхідних дверей, медичний працівник.

Інструктори тестування відповідають за організацію і проведення тестування в аудиторіях (класних кімнатах), у відповідності до затверджених Центром процедур. Один із інструкторів в аудиторії призначається старшим. Старші інструктори відповідають за організацію роботи в аудиторії, отримання і здачу пакетів з матеріалами, оформлення протоколу тестування. Інші інструктори проводять до початку тестування розсадку учнів в аудиторіях відповідно до наданих Центром списків, слідкують за дотриманням процедур проведення. Інструктори проходить відповідний інструктаж/навчання. Усі інструктори під час проведення тестування повинні мати причеплені ідентифікуючі картки з прізвищем, іменем і по-батькові.

Для дотримання громадського правопорядку біля пункту тестування має бути забезпечено чергування міліції

 

 

 

ПРОЦЕДУРА ПРОВЕДЕННЯ ТЕСТУВАННЯ

 

Процедура проведення тестування

Зовнішнє незалежне оцінювання проходить одночасно по всій країні, без перерви, і здійснюється у формі письмового тестування з дотриманням однакових вимог і умов для всіх його учасників.

Якщо учень прийде до аудиторії/класу після початку тестування, йому не дозволять взяти в ньому участь. Тестування починається об 11:00 ранку. На місце тестування його учасники мають прийти щонайменше за 30 хвилин до початку. Дітей з віддалених районів в областях до пунктів тестування будуть довозити автобусами.

Без запрошення і паспорта учню не дозволять взяти участь у зовнішньому оцінюванні. Крім цього він повинен мати при собі капілярну чи гелеву ручку з чорнилом/пастою насиченого чорного кольору. Запрошення, його цього тижня видавали у школах всім зареєстрованим учасникам тестування, засвідчує участь випускника у зовнішньому оцінюванні і є перепусткою до приміщення, де проводять тестування. Учень також повинен мати при собі паспорт/свідоцтво про народження.

Учнів до аудиторії запросить інструктор, який вкаже кожному місце в ній. Учневі заборонено мінятися місцем з іншим учасником зовнішнього оцінювання. На вирішення тестових завдань і творчої роботи з мови та математики учасник тестування матиме 135 хвилин, на відповіді тесту з історії – 90 хвилин.

Під час тестування його учасникам не можна їсти і виходити з аудиторії, спілкуватися з іншими його учасниками, заборонено користуватися будь-якими матеріалами чи посібниками, а також папером, олівцями, пейджерами, книжками, маркерами, плеєрами з навушниками, мобільними телефонами, будь-якими електронними та фотографічними засобами. Якщо в учня виникла проблема, до нього підійде інструктор, щоб допомогти, але запитання, які стосуються змісту завдань, учні ставити не можуть. За ходом тестування в аудиторії спостерігає інструктор – вчитель або викладач, який пройшов відповідне навчання для цієї роботи.

Про батьків і дітей. Особи, які супроводжують учнів, не можуть перебувати в приміщенні, де відбувається тестування. Біля пунктів тестування будуть чергувати міліціонери і карети швидкої допомоги.

Як громадськість може дізнатися, що відбувається на пунктах тестування?

В кожній аудиторії, де відбувається тестування, стоїть стілець для громадського спостерігача. Громадським спостерігачем може бути представник батьківського комітету чи журналіст. Він спостерігає за проведенням зовнішнього оцінювання і не може втручатися в хід роботи в аудиторії. Журналісти маються право проводити зйомку до моменту оголошення роботи учнів над тестом. Якщо під час проведення тестування громадський спостерігач вийшов з аудиторії, він не має права повертатися, щоб не відволікати увагу учасників тестування.

Коли може бути анульовано результат складання тесту?

Інструктор може позбавити учня права складати тест і випровадити з аудиторії за:

(1) спробу складати тест за іншого учасника тестування,

(2) використання будь-яких посібників, пов’язаних з предметом тестування,

(3) порушення дисципліни,

(4) спробу надати чи одержати допомогу, спілкування під час тестування
в будь-якій формі з іншою особою щодо змісту тесту,

(5) спробу винести тестові завдання з аудиторії, де проводиться тестування,

(6) запізнення на початок тестування,

(7) спробу залишити кімнату без дозволу під час тестування,

(8) порушення правил поведінки, зазначених в інструкції чи записаних у матеріалах зовнішнього оцінювання.

Результати складання тесту можуть бути анульовані, якщо будуть порушені правила проходження зовнішнього оцінювання, на підставі інформації, яку інструктор вносить до протоколу.

Якщо процедуру тестування було порушено, учень має право подати скаргу в той самий день до апеляційної комісії. Адреса комісії вказана на запрошенні учня.

О 14:00 тестові роботи учнів, кодовані за допомогою штрих-кодів і вкладені у спеціальні пластикові пакети, працівники Державної служби спеціального зв’язку забирають з пункту тестування і спецзв’язком доставляють до Українського центру оцінювання якості освіти у Києві. Спецзв’язок забезпечує охорону цілісності пакету з секретними матеріалами і його вмісту. Пакет вважають неушкодженим, якщо з одного боку (там, де нанесено лінію розрізу) він суцільний, а з інших боків є смуга з написом: «Український центр оцінювання якості освіти». Відсутність такої смуги хоча б на одному з указаних місць пакета свідчить про те, що його незаконно відкрили до тестування, а потім запаяли і принесли в аудиторію.

Результати зовнішнього оцінювання опрацьовують за такою схемою: бланки, до яких учасники тестування вносили відповіді на завдання закритої форми ( відповіді на тести з мови, математики, історії ), сканують й опрацьовують за допомогою комп’ютерної програми. Відкриті завдання з розгорнутою відповіддю ( творча робота з мови й математики ) перевіряють два або три незалежні екзаменатори за єдиними критеріями та схемами оцінювання. До складу груп незалежних екзаменаторів (400 спеціалістів з української мови, 200 фахівців з математики) Центр запрошує досвідчених учителів шкіл, викладачів вузів, які пройшли попередню підготовку. Роботи учасників тестування вони отримують закодованими.

Всі люди, які були/є причетні до підготовки матеріалів тестування несуть кримінальну і фінансову відповідальність за нерозголошення інформації.

Кому надають інформацію про результати зовнішнього оцінювання?

Інформацією про результати тестування можуть скористатися лише його учасники, тобто випускники. Учень сам вирішує, повідомляти свою оцінку дирекції школи чи ні? У школі випускник отримує сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, у якому буде вказано його результат. За бажанням учня результат зовнішнього оцінювання може бути зараховано як бал державної підсумкової атестації (випускний екзамен з предмету), а також як результат вступного іспиту до вищих навчальних закладів.

Адреси сайтів, де ви можете прочитати інформацію про умови акредитації,
правила поведінки для журналістів на пунктах тестування, процедуру тестування:

www.ukrtest.org, www.edu.kiev.ua (НОВИНИ)

 

ПРАВИЛА ПРОХОДЖЕННЯ ЗОВНІШНЬОГО ОЦІНЮВАННЯ

 

 

Під час тестування не можна спілкуватися з іншими його учасниками. Якщо виникла проблема, піднесіть руку, і до Вас підійде інструктор, щоб допомогти. Інструкторам не можна ставити запитання, які стосуються змісту завдань.

Якщо під час тестування, в разі крайньої необхідності, Вам потрібно вийти, піднесіть руку, але врахуйте, що час на виконання роботи не буде продовжено.

Під час тестування ЗАБОРОНЕНО користуватися будь-якими матеріалами чи посібниками, а також папером, олівцями, пейджерами, книжками, маркерами, плеєрами з навушниками, мобільними телефонами, будь-якими електронними та фотографічними засобами. Ви зобов'язані виконувати вказівки інструктора.

 

Вас можуть позбавити права складати тест, випровадити з аудиторії та анулювати Ваш результат за:

спробу складати тест за іншого учасника тестування;

використання будь-яких посібників, пов'язаних з предметом тестування;

порушення дисципліни;

спробу надати чи одержати допомогу, спілкування під час тестування в будь-якій формі з іншою особою щодо змісту тесту;

спробу винести тестові завдання (у будь-якому вигляді) з аудиторії, де проводиться тестування;

спробу залишити кімнату без дозволу під час тестування;

порушення правил поведінки, зазначених у цій інструкції чи записаних у матеріалах зовнішнього оцінювання.

 

Якщо в аудиторії було порушено процедуру тестування, Ви маєте право подати письмову скаргу на адресу Українського центру оцінювання якості освіти.

Переглядів: 812 | Додав: Evgen
Форма входу
Логін:
Пароль:

Календар новин
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Пошук

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Designed by Czech 2017 © Всі права захищені
За довідками звертайтесь за допомогою форми зворотнього зв'язку або за телефоном 8-093-600-88-77