Меню сайту

Міні-чат

Головна » 2021 » Жовтень » 24 » Батьківський довідник
Батьківський довідник
10:52

ДЕПАРТАМЕНТ ГРОМАДСЬКА  РАДА  

ОСВІТИ ТА НАУКИ ПРИ   ДЕПАРТАМЕНТІ  ОСВІТИ  

ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА НАУКИ  

ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 

вул. Канатна, 134, м. Одеса, 

65039, тел.: (048)725-35-93, e-mail: deposvita@omr.gov.ua web: osvita-omr.gov.ua 

 

 

 

 

 

БАТЬКІВСЬКИЙ ДОВІДНИК 

 

Випуск 1 

 

Правові аспекти благодійної допомоги в освіті 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ОДЕСА-2021 

 Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої освіти. 

  (ст.53 Конституції України) 

 

 

 

 Чи має право заклад освіти  отримувати  матеріальну допомогу від батьків або інших осіб? 

 

- Так, батьки можуть надавати добровільну благодійну допомогу закладу.  

 

Джерелами фінансування суб’єктів освітньої діяльності відповідно до законодавства можуть бути: 

 державний бюджет; 

 місцеві бюджети; 

 плата за надання освітніх та інших послуг відповідно до укладених договорів; 

 плата за науково-дослідні роботи (послуги) та інші роботи, виконані на замовлення підприємств, установ, організацій, інших юридичних та фізичних осіб; 

 доходи від реалізації продукції навчально-виробничих майстерень, підприємств, цехів і господарств, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання; 

 гранти вітчизняних і міжнародних організацій; 

 дивіденди від цінних паперів, відсотки від депозитів і розміщення коштів спеціального фонду на поточних рахунках банків державного сектору; 

 добровільні внески у вигляді коштів, матеріальних цінностей, нематеріальних активів, одержаних від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб; 

 інші джерела, не заборонені законодавством. 

(ст. 79 Закону України «Про освіту») 

 

 

 

 Який порядок надання матеріальної допомоги від батьків учнів (вихованців) в закладах освіти? 

- Благодійні внески   можуть   надавати  благодійники набувачам у грошовій формі (на спеціальний рахунок закладу)  для потреб їх фінансування за напрямами видатків,  визначеними благодійником, а також як товари, роботи, послуги.   

 

 Тому перераховуючи благодійні внески, краще зазначити їх цільове призначення, наприклад: «Кошти на придбання кулеру для питної води для кабінету №…  школи №…». 

Якщо благодійник не визначив конкретні цілі використання коштів, шляхи  спрямування благодійного внеску визначає керівник установи (закладу) відповідно  до першочергових потреб, пов’язаних виключно з основною діяльністю установи (закладу). 

 

Наявність документального підтвердження (квитанція) про внесення коштів на потреби навчального закладу дасть змогу в разі нецільового їх використання поскаржитися на незаконні дії керівників закладів. 

(Постанова Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2000 р. № 1222 «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування») 

 

 

 Чи повинні батьки здавати кошти на шкільні свята, привітання дітей або педагогів, влаштування "солодких столів" та розваг?  Проведення різноманітних заходів, не пов'язаних з процесом, під час уроків категорично заборонено. 

 Заборонено влаштування "солодких столів" та інших заходів із вживанням їжі дітьми (за виключенням організованого шкільного харчування). 

 Категорично заборонено збір коштів для привітання зі святами працівників закладів освіти. 

 Наголошуємо, що жодна дитина не може бути об'єктом дискримінації через відмову батьків брати участь в організації заходів. 

 

 

 Чи можуть батьки  контролювати, куди використовуються їх благодійні внески?  

 

- Так. Благодійники або уповноважені ними особи мають право здійснювати контроль за цільовим використанням благодійної пожертви, у тому числі, на користь третіх осіб. 

(ст. 6 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації») 

 

 Чи можуть мене змусити брати участь у благодійних внесках?  

 

- Ні, примушення, будь-який тиск на батьків за небажання брати участь у наданні благодійної допомоги, суворо заборонені. Згідно наказу Департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 05.04.2021 року № 89 заборонено: 

 збір так званих «вступних внесків» при влаштуванні дитини до школи, садочка; 

 збір коштів та інших матеріальних цінностей працівниками закладу. 

Керівників закладів освіти зобов’язано  невідкладно реагувати на спроби здійснення тиску на батьків та дітей щодо надання матеріальної допомоги, не допускати дискримінації за майновою ознакою, забезпечувати прозору звітність щодо використання благодійної допомоги. 

 

 

 Чи можуть інші батьки  або адміністрація школи встановлювати розміри надання допомоги? 

 

- Ні. Надання допомоги є виключно добровільною справою, ії обсяг також визначається добровільно і самостійно. Добровільні внески не можуть бути примусовими і вимірюватися фіксованими сумами. 

 

 Що робити, якщо на мене здійснюється тиск через відсутність бажання брати участь у фінансових внесках? 

 

- У разі, якщо батьки примушуються до внесення певних фінансів, ви можете звертатися: 

 до директора закладу освіти; 

 до Департаменту освіти та науки Одеської міської ради   (тел:  (048)725-35-93); 

 до правоохоронних органів. 

 

 Чи можуть в школі використовувати додаткові платні зошити, підручники? 

 

- Якщо зошит не є невід’ємною частиною підручника, його використання можливе виключно за згодою всіх батьків учнів. 

Педагогічним працівникам категорично заборонено здійснювати  придбання додаткових матеріалів.  

 

 Чи можу я отримати допомогу анонімно? Чи гарантовано безпеку моїй дитині в разі  звернення? 

 

- У разі звернення до директора Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, до громадської ради при Департаменті освіти та науки Одеської міської ради, вкажіть необхідність зберегти анонімність і не передавати дані заявника.  

    Безпека дитини гарантується Департаментом освіти та науки Одеської міської ради. 

 

 Де я можу знайти інформацію про фінансування закладу освіти? 

 

- Інформація про фінансування закладів освіти розміщується на офіційних вебсайтах кожного закладу, розділ "Фінансування". Крім того, її можна знайти на Інтерактивній карті  за посиланням: 

https://osvita-omr.gov.ua/interaktyvna-karta-materialno-tekhnichnoi-bazyzakladiv-osvity/ 

 

Заклади освіти, що отримують публічні кошти, оприлюднюють на своїх вебсайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством. 

 

 

 

Громадська рада  

при Департаменті освіти та науки Одеської міської ради  пропонує батькам правову та психологічну допомогу у випадках порушення прав здобувачів освіти в закладах освіти  

Звертатися можна на електрону пошту громадської 

ради:rada_osvita@ukr.net  

Адреса у Фейсбуці:  https://www.facebook.com/Громадська-рада-приДепартаменті-освіти-та-науки-Одеської-міської-ради-100489695513957 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ОДЕСЬКА МІСЬКА РАДА ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ ТА НАУКИ 

вул. Канатна, 134, м. Одеса, 

65039, Україна  тел.: (048)725-35-93,  e-mail: deposvita@omr.gov.ua 

вебсайт: osvita-omr.gov.ua  

 

 

EDUCATION AND SCIENCE DEPARTMENT 

OF THE ODESSA CITY COUNCIL 

134, Kanatnaya str., Odessa,  65039, UKRAINE  

tel: 8 (048) 725-35-93 e-mail: deposvita@omr.gov.ua 

osvita-omr.gov.ua  

 

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 65 | Додав: LAW
Форма входу
Логін:
Пароль:

Календар новин
«  Жовтень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Пошук

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Designed by Czech 2021 © Всі права захищені
За довідками звертайтесь за допомогою форми зворотнього зв'язку або за телефоном 8-093-600-88-77